сите категории
EN

Вести

Дома>Вести

Голема умешност

Време: 2021-11-21 Посети: 77

Кога работниците избираат вид на ракавици за работа, мора да се земе предвид и умешноста на ракавиците на работа, особено ако работниците ги вадат ракавиците за да ги завршат задачите со висока умешност.

Тоа покажува дека ракавиците кои се полесни, поудобни и обезбедуваат поголема умешност ќе бидат поприфатливи за работниците.

Но, високото тактилно чувство може да биде тешко да се дефинира бидејќи е многу субјективно. Колку подолго ја носите ракавицата, толку повеќе ќе одговара на вашата рака, што ќе ја подобри умешноста.


Запрашајте се:

Дали вашите работници бараат високо ниво на тактилна чувствителност за да ја завршат својата работа? Дали ќе собираат мали делови или ќе ракуваат со листови од иверица или челични греди?

Најдобар избор на ракавици со висока умешност.           

Полиуретански ракавици

5

                 ●Овој вид отпорен на сечење 

                    ракавици со лесен HPPE 

                    измешана школка се утеши да 

                    нови издигнувања при обезбедувањето 

                    повеќе умешност.

                 lСо високи перформанси

                   Полиетилен обезбедува

                   отпорност на пункции и

                   абразии.

              слика


Ултра-тенок ракавици

слика

· Ова е пар од ultra-thin work ракавици во комбинација со полиестерски влакна.

· Ултра тенките ракавици имаат помеко чувство обезбедувајќи високо ниво на тактилна умешност.

· Ова е отприлика толку вешто како што можете да добиете без голи прсти.

· Може да ја заштити раката од масла и триење додека останува еластична и дише. Некои работи бараат високо ниво на прецизност, што сепак ве остава на ризик од исеченици и гребнатини.

слика

слика

Апликации: 

· Логистика

· автомобилски

· Електроника

· Печатење


Нитрилни нараквици              

слика

· Плетена ракавица обложена со нитрил со 13 степени, која е многу умешна и обезбедува заштита од сечење

· Беспрекорно плетено конструкцијата обезбедува удобност без жртвување на умешноста.

·Тие се исто така заштитни и доволно робусни за механичари, техничари и индустриски работи.

слика
Тие се засноваат на побарувачката и популарноста од клиентите, врвните оценки и високите препораки поради нивните извонредни перформанси во заштитата на рацете во различни работни поставки и услови додека нудат одлична флексибилност и стисок.

 Ви треба повеќе помош за да ја пронајдете ракавицата што ќе ви понуди висока умешност и добра заштита? Побрзајте да ја разгледате нашата  сега!