сите категории
EN

Вести

Дома>Вести

Латекс ракавици

Време: 2021-10-21 Посети: 62

Нашите раце се кревки и можат брзо да се повредат, што значи дека ракавиците се значајна потреба за многу работници. 


Што е латекс?

Латексот, како гумен материјал, е мешавина од протеини и соединенија која природно се наоѓа во некои растенија и дрвја. Тоа има многу различни намени во различни индустрии.


За што често се користи латексот?

Природниот гумен латекс се разликува од синтетичкиот латекс, најчесто се користи за изработка на предмети како ракавици, капи за пливање, гуми за џвакање, душеци, катетри, гумени ленти, балони, тениски чевли, и многу други стоки.

Кога ги избирате ракавиците за вашиот персонал, треба да се погрижите вашите ракавици да обезбедуваат оптимална заштита за вас и вашите вработени.


Латексот има предности како што следува:

Една главна карактеристика на латексот е тоа што тесно се усогласува со раката за да понуди најдобро чувство. Тие имаат висока чувствителност. Ова го олеснува држењето предмети и манипулирањето со нив. Во индустријата за склопување на електроника, на пример, операторите ракуваат со мали предмети. Ако носат ракавици кои лабаво одговараат на нивните раце, може да имаат одредени потешкотии при обидот да зграпчат и составуваат мали парчиња.

Тие се издржливи: Skyee Ракавиците од латекс се неверојатно издржливи; тие се идеален избор за носење подолго време.

v Тие нудат заштита од контаминација и некои хемикалии, како што се алкали, киселини, алкохоли и кетони.

Тие се еколошки: латексот е направен од гума, природен материјал кој е биоразградлив.

Ракавиците од латекс се најпопуларни во медицинската индустрија (додека се означени како медицински квалитет) и делуваат како совршена бариера од сноси крв патогени, како и други загадувачи. Тие се исто така безбедни за храна, така што работат добро за таа индустрија и за производство. 

图片 2

Земјоделски ракавици

слика

Ова е нашиот популарен модел.

·Супериорен стисок.Овие обложени гумени ракавици се направени од текстура природна гума од латекс за одлично држење.  

·A висок степен на отпорност на сечење.Дека makes тие се идеални за безбедно сечење околу граѓа, бетон и остри површини.

·Дишење. Ракавиците за држење обложени со гума имаат необложен грб за удобност и флексибилност.  

0

градинарски ракавици

слика

Цврста и доверлива ракавица за удобност и вклопување и умешност.

· Избегнувајте нечистотија на земја. Ракавиците помагаат тој неред да се сведе на минимум. Ако одите на дополнителен чекор и земете водоотпорни ракавици, и вашите раце ќе останат суви. Ќе скршите и помалку нокти.

· Помогнете да се спречи инфекција. Вашата градина е исполнета со бактерии и други микроби. Со оглед на тоа што едноставните гребнатинки или предели можат брзо да доведат до инфекција.

· Заштитете ги рацете. Во вашата градина живеат инсекти и змии. Нема да се двоумат да гризат ако посегнете во нечистотијата и допрете ги по грешка

图片 4

Акрилик Тери Топло Ракавица


слика

Кога температурата ќе падне, ќе ви требаат вакви ракавици.

·Gреат топлинска изолација.Оваа издржлива ракавица ќе ги одржува вашите раце удобни и топли за цел работен ден. Имаат и се добро прилагодени и ја одбиваат влагата од вашата кожа.

·Eфиниш со рамно натопена латекс.Тие имаат ан финиш од латекс на дланката и прстите кои нудат агресивен стисок за ладни, суви и влажни услови. Овие навистина добро ќе ви послужат при најниски температури.


     Потсетете сеer

Латексот може да предизвика алергии: Кај некои луѓе, латексните протеини може да предизвикаат алергиска реакција за која нитрилните ракавици даваат одлична алтернатива.

v Флуктуација на цената: Цената на латексот варира и зависи од многу природни ресурси.

Дупките за пробивање тешко се откриваат: Ова може да доведе до ризик од контаминација.

Било какви алтернативни опции

Проверете ја графиката подолу за да дознаете кој тип на ракавици е погоден за вас

слика

Ако барате еден вид на ракавици од латекс, посегнете БЕЗБЕДНОСТ НА НЕБОТО да ја поставите вашата проценка на опасност и трија за ракавициl.