сите категории
EN

Вести

Дома>Вести

Опции за заштита на вашите раце: ракави отпорни на сечење

Време: 2021-12-15 Посети: 136

   Рацете се од клучно значење за одржување на продуктивноста на вработените. Во зависност од работното место, рацете на вработените се загрозени од хемикалии, абразивни површини, цепнатинки, скршено стакло и исеченици или гребнатини, меѓу безброј други опасности.

       Треба да обрнете повеќе внимание на тоа вашите раце се подеднакво важни. Без ракави, острите алатки всушност можат да се пробијат низ отворениот плете и да ја исечат кожата. 


слика   

          

                              PE001Ракавиците отпорни на сечење доаѓаат во различни стилови, и тие исто така можат да бидат направени од различни материјали. Нашите ракави се направени of HPPE и најлон потоа додадете стаклени влакна. Ракавите отпорни на сечење обезбедуваат продолжени заштита покрај раката и нагоре подлактицата на една личност. Ќе чувствувате исклучителна удобност и ќе се вклопи над облеката или директно на раката.Дополнително, нивните безбедносни нивоа се оценети и тестирани врз основа на стандарди кои се поставени со американските национални стандарди Тест за сечење ASTM F2992 на Институтот.


Должина на или се вклопуваат, исто така, може да игра важна улога.

Должината е околу 35 сантиметри. „Една големина одговара на сите“.IВажно е ракавот да стои на раката што го прави многу помалку склон кон лизгање по раката. Некои чаури ја елиминираат потребата од еластичен или врвен врв со кука и јамка во повеќето апликации

Ние прифаќаме прилагодување според клиентите" потребите и преференциите.Можете да ја изберете должината и бојата.


1             


Стандардот за отпорност на сечење ANSI/ISEA 105-2016 користи скала од девет (9) нивоа. Брзо им помага на корисниците да ги идентификуваат и зонираат ракавиците и ракавите отпорни на сечење потребни за специфичната опасност со која се соочуваат.


   

3

Отпорните ракави се од витално значење за многу работни места.

· Преработка на храна

· Конзервирање

· Рециклирање

· Ракување со стакло

· Пластично обликување

 

Главната карактеристика е нејзината sгорната способност за перењеТоа може повеќепати да се мие со белило со хлор и со каустични детергенти за да се отстрани нечистотијата, мирисот, маснотиите, маслото и бактериите.Вие не"не грижи селошо промени нејзиниот облик по повеќекратно миењеs.

 Дали ви требаат повеќе детали за нашите производи? Само кликнете на "Контактирајте не".Ќе ви одговориме и ќе одговориме на вашите прашања што е можно поскоро.