Të gjitha kategoritë
EN

Lajme

home>Lajme

Doreza latex

Koha: 2021-10-21 Goditjet: 62

Duart tona janë të brishta dhe mund të lëndohen shpejt, që do të thotë se dorezat janë një domosdoshmëri e rëndësishme për shumë punëtorë. 


Çfarë është lateksi?

Lateksi, si një material gome, është një përzierje e proteinave dhe komponimeve që gjendet natyrshëm në disa bimë dhe pemë. Që ka shumë përdorime të ndryshme në një sërë industrish.


Për çfarë përdoret shpesh lateksi?

Lateksi i gomës natyrale është i ndryshëm nga lateksi sintetik, përdoret më së shpeshti për të bërë artikuj si doreza, kapele noti, çamçakëz, dyshekë, kateter, shirita gome, balona, ​​këpucë tenisi, dhe shumë mallra të tjera.

Kur zgjidhni dorezat për stafin tuaj, duhet të siguroheni që dorezat tuaja të ofrojnë mbrojtjen optimale për ju dhe punonjësit tuaj.


Lateksi ka përparësitë e mëposhtme:

Një karakteristikë kryesore e lateksit është se ai përputhet ngushtë me dorën për të ofruar ndjesinë më të mirë. Ata kanë ndjeshmëri të lartë. Kjo e bën më të lehtë mbajtjen e objekteve dhe manipulimin e tyre. Në industrinë e montimit të elektronikës, për shembull, operatorët trajtojnë objekte të vogla. Nëse ata mbajnë doreza që përshtaten lirshëm me duart e tyre, ata mund të kenë disa vështirësi në përpjekjen për të kapur dhe mbledhur copa të vogla.

Ato janë të qëndrueshme: Skyee Dorezat latex janë tepër të qëndrueshme; ato janë zgjedhja ideale për t'u veshur për periudha më të gjata kohore.

v Ato ofrojnë mbrojtje kundër ndotjes dhe disa kimikateve, të tilla si alkali, acidet, alkoolet dhe ketonet.

Ato janë miqësore me mjedisin: Lateksi është bërë nga goma, një material natyral që është i bio-degradueshëm.

Dorezat latex janë më të njohurat në industrinë mjekësore (përderisa ato janë të etiketuara me gradë mjekësore) dhe veprojnë si një pengesë e përsosur nga gjaku i bartur patogjenë si dhe ndotës të tjerë. Ato janë gjithashtu të sigurta për ushqimin, kështu që funksionojnë mirë për atë industri dhe për prodhim. 

图片 2

Doreza bujqësore

imazh

Ky është modeli ynë popullor.

·Një kapje superiore.Këto doreza të veshura me kapëse gome janë krijuar nga gome latex natyrale me teksturë për kapje të shkëlqyer.  

·A shkallë e lartë e rezistencës së prerjes.makes ato janë ideale për prerje të sigurt rreth lëndës drusore, betonit dhe sipërfaqeve të mprehta.

·Frymëmarrja. Dorezat e kapjes së veshur me gome kanë një shpinë të pa veshur për rehati dhe fleksibilitet.  

0

doreza kopshtarie

imazh

Doreza e fortë dhe e besueshme për rehati, përshtatje dhe shkathtësi.

· Shmangni papastërtitë e futura në tokë. Dorezat ndihmojnë për ta mbajtur atë rrëmujë në minimum. Nëse shkoni në hapin shtesë dhe merrni doreza të papërshkueshme nga uji, edhe duart tuaja do të mbeten të thata. Do të thyeni edhe më pak thonj.

· Ndihmoni në parandalimin e infeksionit. Kopshti juaj është i mbushur me baktere dhe mikrobe të tjera. Meqenëse një gërvishtje ose prerje e thjeshtë mund të çojë shpejt në një infeksion.

· Mbroni duart tuaja. Në kopshtin tuaj jetojnë insektet dhe gjarpërinjtë. Ata nuk do të hezitojnë të kafshojnë nëse arrini në papastërti dhe i prek gabimisht

图片 4

Terry akrilik I ngrohtë Dorezë


imazh

Kur temperatura të bjerë, do t'ju duhen këto lloj dorezash.

·Great izolimin termik.Kjo dorezë e qëndrueshme do t'i mbajë duart tuaja të rehatshme dhe të ngrohta për një ditë të plotë pune. Ato kanë dhe janë të përshtatshme dhe largojnë lagështinë nga lëkura juaj.

·EPërfundim latex i zhytur i sheshtë.Ata kanë një përfundim latex në pëllëmbë dhe gishta që ofrojnë një shtrëngim agresiv për kushte të ftohta, të thata dhe të lagështa. Këto do t'ju shërbejnë vërtet mirë në temperaturat më të ftohta.


     kujtojer

Lateksi mund të shkaktojë alergji: Në disa njerëz, proteinat latex mund të shkaktojnë një reaksion alergjik për të cilin dorezat nitrili ofrojnë një alternativë të shkëlqyer.

v Luhatja e çmimit: Çmimi i lateksit luhatet dhe varet nga shumë burime natyrore.

Vrimat e shpimit janë të vështira për t'u zbuluar: Kjo mund të çojë në rrezik kontaminimi.

Çdo opsion alternativ

Shikoni grafikën më poshtë për të mësuar se cili lloj doreza është i përshtatshëm për ju

imazh

Nëse jeni duke kërkuar për një lloj dorezash latex, kontaktoni SIGURIA E QIELIT për të vendosur vlerësimin tuaj të rrezikut dhe testin e dorezavel.