Të gjitha kategoritë
EN

Lajme

home>Lajme

Opsionet e mbrojtjes së krahut tuaj: Mëngët rezistente ndaj prerjes

Koha: 2021-12-15 Goditjet: 136

   Duart janë jashtëzakonisht të rëndësishme për të ruajtur produktivitetin e punonjësve. Në varësi të vendit të punës, duart e punonjësve rrezikohen nga kimikatet, sipërfaqet gërryese, copëzat, xhamat e thyer dhe prerjet ose gërvishtjet, midis rreziqeve të tjera të panumërta.

       Duhet t'i kushtoni më shumë vëmendje kësaj krahët e tu janë po aq të rëndësishëm. Pa mëngët e krahut, mjetet e mprehta mund të kalojnë në thurjen e hapur dhe të presin lëkurën. 


imazh   

          

                              PE001Dorezat rezistente ndaj prerjes vijnë në stile të ndryshme, dhe ata gjithashtu munden të jetë bërë nga materiale të ndryshme. Mëngët tona janë bërë of HPPE dhe najloni pastaj shtoni fibra xhami. Mëngët rezistente ndaj prerjes ofrojnë të zgjatura mbrojtje përtej dorës dhe lart parakrahun e një personi. Ju do të ndjeni rehati të jashtëzakonshme dhe do të përshtatet mbi veshje ose direkt në krah.Për më tepër, nivelet e tyre të sigurisë janë vlerësuar dhe testuar në bazë të standardeve që përcaktohen nga Standardet Kombëtare Amerikane Testi i prerjes ASTM F2992 i Institutit.


Gjatësi ose përshtatja mund të luajë gjithashtu një rol të rëndësishëm.

Gjatësia është rreth 35 centimetra. "Një madhësi i përshtatet të gjithëve".IËshtë e rëndësishme që mëngja të qëndrojë lart në krah duke e bërë atë shumë më pak të prirur për të rrëshqitur poshtë krahut. Disa mëngë eliminojnë nevojën për pjesën e sipërme të elasticitetit ose me lidhëse në shumicën e aplikacioneve

Ne pranojmë personalizimin sipas klientëve' nevojat dhe preferencat.Ju mund të zgjidhni gjatësinë dhe ngjyrën.


1             


Standardi i rezistencës së prerjes ANSI/ISEA 105-2016 përdor një shkallë nëntë (9) nivelesh. Ai shpejt i ndihmon përdoruesit të identifikojnë dhe zonojnë në dorezën dhe mëngët rezistente ndaj prerjes që kërkohen për rrezikun specifik.


   

3

Mëngët rezistente ndaj prerjes janë jetike për shumë punë.

· përpunimi i ushqimit

· canning

· Riciklimi

· Trajtimi i xhamit

· Derdhje plastike

 

Karakteristika kryesore është e saj saftësia e sipërme e larjesAjo mund të lahet në mënyrë të përsëritur me zbardhues klori dhe detergjentë kaustikë për të hequr papastërtitë, erën, yndyrën, vajin dhe bakteret.Ju don'mos u shqetësonii sëmurë ndryshim formën e saj pas larjes së përsëriturs.

 Keni nevojë për më shumë detaje rreth produkteve tona? Thjesht klikoni mbi "Na kontaktoni".Ne do t'ju përgjigjemi dhe do t'ju përgjigjemi pyetjeve tuaja sa më shpejt të jetë e mundur.